Haber Etkinlik Duyuru

 

 HABER / ETKİNLİK / DUYURU

 

 

 

SAĞLIK DÜNYASI Haftalık Tıbbi Haber Dergisi, 19 Nisan 2017

 

 
 


(*) Kooperatifler Kanunu Taslağı Hazırlık Bilim Komisyonu üyesi sıfatıyla 26-28 Ekim 2013 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde ve sektör temsilcilerinin de katılımıyla Antalya Kemer Daima Resort Otel'de düzenlenen çalıştaya katıldım.

 

(*) KTÜ Uzaktan Eğitim Merkezi'nin rehberliği ve koordinatörlüğü altında, KTÜ HAHUM (Hasta Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi) ve HAKSAY (Hasta Hakları ve Sağlıklı Yaşam Derneği) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan online hasta hakları danışma hattına internet erişimi bulununan her yerden katılmak mümkündür.

 

Online ve senkron olarak gerçekleştirilecek danışma toplantıları, yeterli katılımcı sayısına ulaşır ulaşmaz başlayacaktır.


Katılım ücretsiz olup, onlinehastahaklari@gmail.com adresine e-posta göndermek yeterlidir.

 

Ayrıntılı bilgi için http://www.fatih.ktu.edu.tr/bolumler/boteb/KTUUzem-2/default.php adresine tıklayabilirsiniz.

 

(*) 28 Mayıs 2012 Pazartesi saat 17.00-19:30?da Gaziantep Grand Hotel?de, bir grup iş adamı ve şirket yöneticisine ?Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Ticaret Hayatımıza Kazandıracağı Yenilikler" konulu konferans sunumu yaptım.

 

(*) Müstakil Sanayici ve İş Adamları (MÜSİAD) bünyesinde örgütlenmiş olan Genç MÜSİAD Gaziantep Şubesinde, 13 Mart 2012 Salı günü saat 18:30'da "Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Ticaret Hayatımıza Kazandıracağı Yenilikler" konulu bir bilgilendirme toplantısına katılarak interaktif bir konferans takdim ettim.

Haber ve fotoğraflar için bkz. http://www.gencmusiad.org.tr/blog/2012/03/15/genc-musiad-gaziantep-sube-uyeleri-egitim-seminerinde-bulustular-5

 

(*)  15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü dolayısıyla, 14 Mart 2012 Çarşamba günü saat 14.00'de Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu'nda "Tüketici Haklarının Dünü ve Bugünü" konulu bir konferans verdim.

Haber ve fotoğraflar için bkz. http://www.gapmyo.edu.tr/tuketicihaklari.htm

 

(*) Trabzon-Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın daveti üzerine katıldığım ve 27 Şubat 2012 günü saat 13:30-16:30'da Arsin Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Getirdikleri" konulu bilgilendirme toplantısında interaktif bir tebliğ sundum.


(*)  Ege Güven Mali Müşavirler Muhasebeciler Muhasebe Elemanları Dayanışma ve Kültür Derneği (EGEMDER) tarafından Aydın Germencik Burç Termal Alangüllü Hotel'de 03.12.2011 günü organize edilen bir tam günlük interaktif eğitim seminerinde ? Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Şirketler Hukuku Alanında Getirdiği Yenilikler ? konusunu anlattım. 

 

(*) 28-30 Ekim 2011 tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi, Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen I. Ulusal Tıp Araştırma Görevlileri Kongresine davetli konuşmacı olarak katılıp ?Hekimin Tazminat Sorumluluğu? konulu bir tebliğ sundum.

 

(*) 4-7 Ekim 2011 tarihlerinde Trabzon'da KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan ?Sağlıkta İnsangücü? ana temalı 14. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi'ne katılarak  ?Sağlık Çalışanlarının Hukuki Sorumluluk Türleri? konusunda bir tebliğ sundum. 

 

(*) 9 Nisan 2011 tarihinde İstanbul Üniversitesinde, Medical-Tribune ile İstanbul Hukuk Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Türkiye'de Sağlık Hukuku" Sempozyumuna, Hasta Hakları ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı sıfatıyla davetli konuşmacı olarak katıldım ve "Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Uygulamalarında Yaşanan Sorunlar" başlıklı bir bildiri sundum.

 

Bir günlük program hakkında geniş bilgi için bkz. http://www.medical-tribune.com.tr/saglikhukuku


(*) 28-30 Nisan 2011 tarihlerinde Trabzon'da KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak olan "Adli Bilimlerde Bilirkişilik" ana temalı 9. Adli Bilimler Sempozyumu'nda davetli konuşmacı olarak "Özel Bilirkişilik" başlıklı bir bildiri ile katılacağım.

 

Geniş bilgi ve ayrıntılı program için bkz. http://www.trabzonadlibilimlersempozyumu.org

 

(*) Hasta Hakları ve Sağlıklı Yaşam Derneği (HAKSAY) tarafından geleneksel hale getirilen Hasta Hakları Eğitici Eğitimi Kursu'nun yedincisi, 03-08 Temmuz 2011 tarihleri arasında Trabzon'da yapılacaktır. 30 civarında kayıtlı kursiyerin katılabileceği kurs kontenjanı, maalesef üç ay kala dolmuş bulunmaktadır.

 

Geniş bilgi ve ayrıntılı program için bkz. http://haksay.org

 

(*) İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri için hazırlanan HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI kitabının 7. baskısı, Hukuk Fakültelerinin Hukuka Giriş dersi için de yararlanılacak bir kapsamda geliştirilmiş ve güncellenmiş olarak Şubat 2011 itibarıyla yayınlanmıştır.

(*) İktisadi ve İdari Bilimler programlarına yönelik özet bir ders kitabı niteliğindeki TİCARET HUKUKU BİLGİSİ kitabı, yeni Çek Kanunu'nu da kapsayacak şekilde güncellenerek Ağustos 2010 itibariyle yayımlanmıştır.

(*) İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri İçin MEDENİ HUKUK BİLGİSİ Kitabı ile BORÇLAR HUKUKU Kitabının 4. Baskısı, Ekim 2010 itibariyle Seçkin Yayınlarından piyasaya sunulmuştur.

(*) TÜRK HUKUKUNDA BİLİRKİŞİLİK Kitabının Geliştirilmiş ve Güncellenmiş 4. Baskısı, büyük boy 600 sayfa olarak, Temmuz 2012 itibariyle Seçkin Yayınevi tarafından basılarak piyasaya sunulmuştur.

(*) Meslek Yüksek Okulları için hazırlanan TEMEL HUKUK BİLGİSİ Ders Kitabı Eylül 2009 itibariyle yayınlanmıştır.

 

(*) Türkiyede Bir İlk: KTÜ Hasta Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Senatosu, hasta haklarının bilimsel normlara ve yöntemlere uygun olarak akademik düzeyde incelenmesi amacıyla bir merkez kurmayı kararlaştırdı. 

YÖK onayından geçen Merkez'in yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi (RG., 09.02.2006, S.26075).

KTÜ Rektörlüğü, Merkez yönetim kurulu üyelerini şu şekilde belirlemiştir:

1. Müdür: Prof. Dr. Tevfik ÖZLÜ (KTÜ Tıp Fak. Göğüs Hastalıkları AbD,
Başhekim),
2. Md. Yrd.: Y. Doç. Dr. Yahya DERYAL (KTÜ-İİBF Ticaret Hukuku AbD)
3. Prof. Dr. Mehmet TOSUN (Diş Hekimliği F. Dekanı),
4. Doç. Dr. Murat TOPBAŞ (Halk Sağlığı AbD),
5. Doç. Dr. Elif BAHAT (Çocuk Hastalıkları AbD)

Yararlı olması dileği ile...


 

Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği
Adres
: Fatih Mah. 35 No.lu Sok Ateş İş Merkezi No.14 Daire No.4 Şehitkamil / Gaziantep
Faks
: http://www.yahyaderyal.net
GSM
: 0 533 266 14 47
E-Posta